Καλωσήλθατε στη νέα σχολική μας ιστοσελίδα!

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας.

Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Στο αρχικό Μενού κάτω από το Σχολείο μας μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο Σχολείο μας, κανονισμούς λειτουργίας, το σχέδιο δράσης και την εξωτερική αξιολόγηση του Σχολείου μας.

Τα τελευταία μας νέα!

Την Πέμπτη 6 Απριλίου ήρθαν στο σχολείο μας και ενημέρωσαν τους μαθητές μας ανά τάξη στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας οι Σκύλοι Οδηγοί Ελλάδας (Greek guide dogs) για την υπηρεσία παροχής ενός σκύλου οδηγού στα άτομα με οπτική αναπηρία. Οι μαθητές του σχολείου άκουσαν με πολύ ενδιαφέρον όσα ειπώθηκαν και έκαναν πάρα πολλές ερωτήσεις θέλοντας να μάθουν λεπτομέρειες για την καθημερινότητα των τυφλών ατόμων αλλά και των τετράποδων βοηθών τους. Κατανόησαν πλήρως ότι ο σκύλος οδηγός προσφέρει στον τυφλό χρήστη μεγαλύτερη ασφάλεια, ανεξαρτησία και άνεση. Ευχαριστούμε θερμά  την κυρία Ζωή Γερουλάνου, την Άννα και τους υπέροχους σκύλους για την καταπληκτική παρουσίαση.